Přírodní zdroje vitamínu C

Potraviny s vysokým zdrojem vitamínu C, které doporučujeme pravidelně konzumovat.

Citrón

Citrón má vysoký obsah vitamínu C podporuje imunitní systém a je nápomocen při veškerých infekčních onemocněních. Citrón má mnoho dalších pozitivních účinků, mezi ně patří například vyrovnávání krevního tlaku, snižování horečky. Citrón je přírodním zdrojem vitality. Užívejte citronovou šťávu před každým jídlem, dodá vám sílu a pomůže předejít mnohým nemocem, především v zimních měsících.

Pomeranč

Pomeranč je chutné ovoce, které je plné vitaminu C a také tiaminu (vitamin B1). Víte že Vitamin C je spolutvůrce kolagenu? Kolagen je důležitý pro zdravou a pružnou pokožku, vaše klouby, vazy a veškeré pojivové tkáně. Pokud máte problémy s pobolíváním kloubů, můžete tomu zamezit doplněním kolagenu. Pomeranč je také výborným antioxidantem - čističem, dokonce bojuje proti některým druhům rakoviny. Pomeranč je ideálním ovocem, které Vám doplní vitamín C.

Grapefruit

Grapefruit není příliš oblíbené ovoce kvůli své nahořklé chuti. Málokdo ví, že hořkou chuť grepu způsobuje chinin, který je velice blahodárný proti infekcím. Grapefruit je ovoce, které osvěžuje a brzdí růst mnoha virů, nekonzumujeme grap s cukrem, jelikož grapefruit s cukrem v žaludku kvasí. Grapefruit obsahuje velké množství vitaminu C, B1 a K, a velké množství blahodárně působících přírodních flavonoidů. Ty se nacházejí především v bílé dužině grapu spolu s kyselinou galakturonickou. Tato kyselina má kladný vliv na naše cévy, rozpouští vápenaté usazeniny v cévách. Dále snižuje obsah cholesterolu v krvi. Pektin, který je v dužině grapefruitu snižuje hladinu cholesterolu a působí spolu s flavonoidy a vitamínem C preventivně proti rakovině, především žaludku a slinivky.

Šípek

Šípek je vysoce ceněn pro vysoký obsah vitamínu C a posilování imunitního systému. Šípek kromě vysokého obsahu vitamínu C obsahuje vitamíny B, K, karoten, fosfor, vápník, draslík, hořčík, pektin, třísloviny, invertní cukr a sacharózu. Ideální v zimních měsících si připravit šípkový čaj a popíjet ho v pohodlí teplého domova. Šípek hojně roste v našich zeměpisných šířkách. Pakliže rádi chodíte na podzimní procházky do přírody, můžete si šípek jednoduše natrhat a usušit. Pakliže chcete aby to udělal někdo za Vás můžete si šípek zakoupit sypaný v kilovém balení, nebo rovnou porcovaný šípkový čajík.

Rakytník

Rakytník řešetlákový pro svůj vysoký obsah vitamínu C je stále oblíbenější plodinou. Vitamínu C má rakytník až 25× více než ostatní citrusové plody. Dále má velký obsah vitamínu A, organických kyselin a vitamínu P, který svojí přítomností zabraňuje rozkladu vitaminu C a zvyšuje jeho tak působení. Pakliže chcete podpořit svůj imunitní systém, rakytník je ta správná volba. Na českém trhu se dá sehnat mnoho přípravků z rakytníku. Například Rakytníkový sirup, Rakytník v medu, Rakytníková tinktura a další rakytnékové produkry. Více informací o rostlince z Boží zahrady jsme připravili na speciálním webu, který se věnuje jen rakytníku.

Kustovnice čínská goji

Kustovnice obsahuje celou řadu zdraví prospívajících látek. Kustovnice má velké množství betakarotenu, vitamín C, B1 a B2, aktivní polysacharidy, důležité aminokyseliny včetně esenciálních aminokyselin. Dále má kustovnice mnoho důležitých stopových prvků (např. zinek, selen, železo, vápník atd.). Kustovnice se pro svůj vysoký obsah vitamínů a minerálů řadí mezi takzvané superpotraviny. Doporučujeme kustovnici pravidelně konzumovat, můžete si jí také zasadit na vaší zahrádku a mít svojí vlastní úrodu kustovnice. Zde můžete najít podrobné informace o kustovnici na samostatném webu.

Pokud chcete mít silný imunní systém a krásnou zářivou zdravou pleť, zařaďte do svého jídelníčku také zelí. Léčivé schopnosti zelí pramení z vysokého obsahu síry a vitamínu C. Každopádně stojí za to jej zařadit do naší diety.

Camu Camu

Camu Camu není u nás příliš známá rostlina, je ale rostlinou s největším obsahem vitamínu C vůbec. Získává se z plodů keřovitého stromu Camu Camu rostoucího na březích řek v Amazonském deštném pralese v Peru. Díky vitamínu C tak Camu Camu přispívá k normální funkci imunitního systému a nervové soustavy. Přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Zakoupit Camu Camu se dá ve formě tobolek, nebo také prášku pro přípravu vitamínového nápoje.

Další potraviny s vysokým obsahem vitamínu C

- limetka
- černý rybíz
- růžičková kapusta
- kiwi
- brokolice

Kompletní přehledná tabulka potravin, které obsahují vitamín c ve 100g.Recepty s vitamínem C

Šípkový čaj pro doplnění vitamínů

Přišel podzim a s ním i nachlazení a chřipkové období. Ideální čas si pravidelně doplňovat vitamíny pro posílení Vaší imunity. Uvařte si chutný šípkový čaj, který je skvělým zdrojem vitamínů.

více...


Smoothie s Vitamínem C

V zimních obdobích je lidský organismus často oslabený a je tedy častěji doplňovat vitamín C jako prevenci proti chřipkám a nachlazením. Udělejte si chutné Smoothie, které Vám doplní Vitamín C.

více...