Jak pomáhá vitamín C

Lidské tělo potřebuje každý den určité množství vitamínů. Vitamíny lze přijímat v různých formách. Samozřejmě velký význam mají živiny, které jsou obsaženy v čerstvé stravě. Jako příklad lze uvést vitamín C. Celkově lze tento vitamín považovat za nejznámější. Lidský organismus si nedokáže vitamín C vyrobit sám a na nás je jeho pravidelné doplňování.

Při užívání vitamínu C je třeba dbát na správné dávky a rozložení. Při pravidelném braní je důležité zvážit celkový zdravotní stav. Dávkování vitamínu C se může dále určovat podle věku, záleží také na psychické a fyzické námaze. Na trhu existuje velké množství přípravků s obsahem tohoto vitamínu. Vybírat můžeme opravdu z širokého množství druhů a kombinací vitamínu C.

Jako optimální se tedy jeví příjem vitamínů jak z čerstvé stravy, tak pomocí tabletek. Potravinové doplňky umožňují pravidelně dodávat lidskému tělu potřebné dávky. Zvyšuje se tak odolnost organismu před nachlazením a eliminuje se riziko alergií. Vitamín C disponuje také schopností urychlit proces hojení a příznivě působí na křečové žíly.Recepty s vitamínem C

Smoothie s Vitamínem C

V zimních obdobích je lidský organismus často oslabený a je tedy častěji doplňovat vitamín C jako prevenci proti chřipkám a nachlazením. Udělejte si chutné Smoothie, které Vám doplní Vitamín C.

více...


Šípkový čaj pro doplnění vitamínů

Přišel podzim a s ním i nachlazení a chřipkové období. Ideální čas si pravidelně doplňovat vitamíny pro posílení Vaší imunity. Uvařte si chutný šípkový čaj, který je skvělým zdrojem vitamínů.

více...